Yeşilay “Editör Eğitimi Çalıştayı” düzenliyor

Yeşilay’ın uluslararası akademik dergisi olan Addicta: The Turkish Journal on Addictions, editörlere yönelik deneyimlerini paylaşacağı “Editör Eğitimi Çalıştayı” düzenleniyor.

 

Bağımlılıkla mücadeleyi bilimsel yaklaşımlarla ele alan Yeşilay’ın uluslararası akademik dergisi Addicta: The Turkish Journal on Addictions tarafından “Editör Eğitimi Çalıştayı” düzenleniyor. 28 Kasım 2018 tarihinde gerçekleşecek olan Çalıştay, Türkiye’de sosyal ve sağlık bilimleri alanı başta olmak üzere akademik alanda faaliyet gösteren tüm dergi editörlerini bekliyor.

Çalıştayda Addicta’nın Deneyimlerinden Faydalanın!

Türkiye’de akademik yayıncılık alanında faaliyet gösteren dergilerin kapasite gelişimine katkıda bulunmayı ve editörlerin uluslararası deneyimlerden yararlanmasını amaçlayan Çalıştay, editörlerin uluslararası alandaki temel problemler, stratejiler, editoryal kurallar ve yeni yönelimler konusunda bilgi sahibi olmasına imkanı sunuyor.

Addicta bilimsel çalışmaları destekliyor

Addicta bağımlılık alanında disiplinler arası yapılan bilimsel çalışmaların makalelerini yayımlayan akademik bir yayın olma özelliği taşıyor. Sağlık Bilimleri, Halk Sağlığı, Kriminoloji, Adli Tıp, Hemşirelik, Toksikoloji, Psikiyatri, Sosyoloji, Psikoloji, Din Psikolojisi, Eğitim Bilimleri, Hukuk, İletişim, Felsefe ve Sosyal Hizmetler alanlarından (bu alanların dışından da nitelikli) özgün araştırmalar, deneysel ve klinik çalışmalar, politika analizleri, vaka analizleri ve kitap değerlendirmeleri yayımlıyor.

Eğitmenler:

Koordinatör ve Konuşmacı: Dr. Richard Pates, Baş Editör, Journal of Substance Use
Konuşmacı: Prof. Derek Heim, Baş Editor, Addiction Research and Theory

*Program internet sitesinde paylaşılacaktır.
Çalıştay dili İngilizcedir.
Çalıştaya katılmak için başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru formu için tıklayınız.

Başvuru için son gün: 20 Kasım 2018
Katılımcılara sonuçların bildirilmesi için son gün: 23 Kasım 2018
Yer: WOW Istanbul Hotel & Convention Centre
(Yeşilköy Mahallesi, Atatürk Caddesi, No:15-17-19, 34149, Bakırköy/İstanbul)
Tarih: 28 Kasım 2018
Saat: 09:00 – 18:00
İletişim: admin@addicta.com.tr

Scroll to top