Başkanın Mesajı

2. Uyuşturucu Politikaları ve Halk Sağlığı Sempozyumu

Türkiye Yeşilay Cemiyeti,  2. Uluslararası Uyuşturucu Politikaları ve Halk Sağlığı Sempozyumu’nu 2018 yılında İstanbul’da düzenleyecektir.

Sempozyumda uyuşturucu politikaları alanında önleyici çalışmalar, tedavi, rehabilitasyon, savunuculuk, kapasite geliştirme, medya kampanyaları, uyuşturucu ve gençlik, izleme ve değerlendirme gibi başlıkların yer alması planlanmaktadır.

Uyuşturucu madde bağımlılığının çok farklı boyutlarıyla ele alınacağı Uluslararası Uyuşturucu Politikaları ve Halk Sağlığı Sempozyumu’nda, uyuşturucu ile mücadelede sivil yaklaşımı öne çıkartan, bilimsel ve kanıta dayalı halk sağlığı politikalarının geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Sempozyumla, dünya genelindeki farklı uygulama örneklerinin tartışılması, bu alanda çalışma yapan tüm kişi, kurum ve kuruluşlar arasında bilgi ve deneyim paylaşımının sağlaması, uyuşturucuyla mücadele eden kuruluşların kapasitelerinin arttırılması ve uyuşturucu madde sorununa uzun vadeli çözüm önerileri sunacak alternatif yaklaşımların geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Geniş bir uluslararası katılımla İstanbul’da düzenleyeceğimiz Uluslararası Uyuşturucu Politikaları ve Halk Sağlığı Sempozyumuna halk sağlığı toplumu başta olmak üzere ilgili tüm bireyleri ve kurumları davet ediyoruz.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Mücahit Öztürk
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı

 

Scroll to top